Turbomachinery CFD - TCFD
TCFD® - Turbo makine tasarımcıları için kolay kullanımlı akıllı CFD yazılımı Tam otomatik Mükemmel teknik destek hizmeti Gerçek uygulama örnekleri

Turbomachinery CFD (TCFD), OpenFOAM yazılımına dayalı CFD yazılımı ve iş akış paketidir. Uzun yılların deneyimi va çalışması sonucunda ortaya çıkmış bir Turbo Makine simülasyon yazılımıdır. Turbomachinery CFD, turbo makine komponentlerinin tasarım, simülasyon ve optimizasyonunun yapılması için yaratılmıştır. 

TCFD® iş akışı temel CAD prosesi, CFD analiz sonuçları ve simülasyon sonuçlarına kadar komple prosesi kapsamaktadır.

TCFD® başka herangi bir yazılıma bağlı olmayan fakat fakat standart OpenFOAM® ve diğer yazılım paketleri ile tam uyumlu bir yazılım paketidir.

Rotasyonel komponentler için geliştirilmiş olmasına rağmen çok çeşitli CFD simülasyonları için kullanılabilmektedir.

Tüm rotasonel makinalar

Radyal – Eksenel pompalar

Fan, ventilator, blower

Kompressörler

TCFD®, Linux ve Microsoft Window işletim sistemler için destek sağlamaktadır. Yazılımın gerçek uygulamalarda kolay şekilde kullanılabilmesi eğitim dökümanları gerçek uygulama örneklerinden oluşmaktadır. Eğitim dökümanları temel 3 boyutlu CAD modellerinden sonuçlara kadar tam prosesi kapsamaktadır. Kullanıcılar bir eğitim dökümanını tamamlandığında kendi gerçek datasına kolayca geçiş yapabilir. Tüm iş akışı tam otomatiktir.

TCFD çözücüleri, gerçek problemlerde ağır koşullarda test edilmiş ve deneysel sonuçlar ile mükemmel uyum sağladığı görülmüştür. Çözücüler ekstrem akış koşullarını ele almada güçlüdür. Örnek olarak transonic akışlarda güçlü bir performans sergiler.

TCFD, OpenFOAM scriptleri ve OpenFOAM presprocessing ve postprocessing özellikleri içerir. Sayısal ağ snappyHexMesh kullanılarak oluşturulduğu gibi buna gerek olmadan herangi bir sayısal ağ formatıda TCFD tarafında okunur.
Turbomachinery CFD İçeriği
  • İş akış metodolojisi – tam sürüm, bağımsız, açık kaydak kodu, GPL hariç lisansa gerek yok
  • Eğitim dökümanları – gerçek çalışma örnekleri
  • Detaylı rehberler – hazırlık aşamasından rapor aşamasında kadar adım adım açıklamalar
  • Uygulamalar – güçlü çözücüler
  • Kütüphaneler – özel sınır koşulları, fonksiyonlar, akış modelleri
  • Kaynak kodu – GPL altında geliştirilmiştir ve geliştirmeye açıktır
  • Uzmanlık eğitimi – kişisel ihtiyaçlara yönelik uzmanlık eğitimi
  • Turbo Balde Post – ParaView eklentileri ile görselleştirme
Call Now ButtonBizi arayın