ÜRÜN GELİŞTİRME SÜRECİNDE MÜHENDİSLİK HESAPLAMALARINA DUYULAN İHTİYAÇ ÇOK ÖNEMLİDİR!

Sonlu elemanlar yöntemi tasarım ve imalat sürecindeki bir ürün için en çok kullanılan modelleme yöntemidir.  Artık hiçbir ürün uygun testlere tabi tutulmadan geliştirilmemektedir. Bazen bu yöntemler zaman ve maliyet gerektirmektedir. İşte bu durumda sayısal hesaplama yöntemleri yardımımıza yetişmektedir ve böylece sonlu elemanlar yöntemini kullanarak prototiplerimizi imal etmeden önce ürünümüzün davranışını görmek mümkün hale gelmektedir.

Bir çok sonlu elemanlar yazılımı içerisinde Ansys en eski ve en ileri kullanılan araçlardan biridir. Ansys sadece yapısal analizler değil bunun dışında hesaplamalı akışkanlar dinamiği, elektrik ve  elektro-manyetik ve optimizasyon çözümleri sunan bir ileri mühendislik aracıdır. Havacılık, otomotiv, elektronik, enerji, turbo makineler, inşaat ve sağlık gibi bir çok endüstri kolunda çok geniş kullanım alanı bulmaktadır.

ANSYS nedir?

Ansys, fiziksel bir sistemin ( tasarımı yapılmış bir ürün veya sistemin ) yapısal, termal ve elektro manyetik yükleme koşullarına verdiği tepkinin simülasyonun  yapılmasını  sağlayan, endüstride geniş kullanım alanı bulan, problemlerin sayısal olarak çözümlenmesini sağlayan  bir analiz yazılmıdır.

ANSYS ile neler yapabilirim?

Ansys ile fiziksel sistemlerinizin matematik modellerini    oluşturarak farklı yükleme koşulları altındaki  davranışlarını   hesaplayabilir, optimizasyonunu yapabilir  ve ürününüz   üretilmeden önce kritik durumları  görebilirsiniz.   Ansys  modüllerinin hepsi Ansys Workbench platformunda   çalışmaktadır ve aynı zamanda Ansys yazılımı  Solidworks,   Unigraphics, Autodesk Inventor gibi  kullandığınız   CADprogramları ile entegre çalışmakta ve CAD  yazılımlarındaki  parametreleri kullanabilmektedir.  Böylece  optimizasyon için  tekrar modelleme işlemini  ortadan kaldırabilirsiniz.

ANSYS modülleri nelerdir?

STRUCTURAL MECHANICS

Ansys structural mechanics lineer çözüm yeteneklerinin  yanında nonlineer  yapısal çözüm yeteneklerinide sağlar tasarımını yaptığınız ürününüzün mukavemet, yorulma analizlerini yapabilirisiniz.

ANSYS MULTIPHYSICS  

Yapısal, ısı analizi, akış, akustic ve electromanyetik   simülasyon özelliklerini  içmektedir. Aynı zamanda   akış-yapı etkilmeşimli problemlerinizi  çözebilirsiniz.

 

Fluid Dynamics ( Akışkanlar Dinamiği )

Hesaplamalı akışkanlar dinamiği problemlerini çözebilmeniz  için  Fluent, CFX ve bunların yanında sonuçların  görüntülenmesi için  CFD-Post modüllerini içerir.

EXPLICIT DYNAMICS

 

Metal şekillendirme, Çarpışma, patlama, şok ve düşme testleri gibi  yüksek deformasyon gerektiren senaryoların analizlerini  yapabileceğiniz explicit modülüdür. Explicit Dyanmics Ürünleri : Autodyn, Lsdyna

Call Now ButtonBizi arayın