ISO9001:2015
+90 (216) 418 4684

Ansys

Ürün Geliştirme Sürecinde Mühendislik Hesaplamalarına Duyulan İhtiyaç Çok Önemlidir!

Sonlu elemanlar yöntemi tasarım ve imalat sürecindeki bir ürün için en çok kullanılan modelleme yöntemidir. Artık hiçbir ürün uygun testlere tabi tutulmadan geliştirilmemektedir. Bazen bu yöntemler zaman ve maliyet gerektirmektedir. İşte bu durumda sayısal hesaplama yöntemleri yardımımıza yetişmektedir ve böylece sonlu elemanlar yöntemini kullanarak prototiplerimizi imal etmeden önce ürünümüzün davranışını görmek mümkün hale gelmektedir.

Bir çok sonlu elemanlar yazılımı içerisinde Ansys en eski ve en ileri kullanılan araçlardan biridir. Ansys sadece yapısal analizler değil bunun dışında hesaplamalı akışkanlar dinamiği, elektrik ve elektro-manyetik ve optimizasyon çözümleri sunan bir ileri mühendislik aracıdır. Havacılık, otomotiv, elektronik, enerji, turbo makineler, inşaat ve sağlık gibi bir çok endüstride çok geniş kullanım alanı bulmaktadır.

ANSYS nedir?

Ansys, fiziksel bir sistemin ( tasarımı yapılmış bir ürün veya sistemin ) yapısal, termal ve elektro manyetik yükleme koşullarına verdiği tepkinin simülasyonun yapılmasını sağlayan, endüstride geniş kullanım alanı bulan, problemlerin sayısal olarak çözümlenmesini sağlayan bir analiz yazılmıdır.

ANSYS ile neler yapabilirim?

Ansys ile fiziksel sistemlerinizin matematik modellerini oluşturarak farklı yükleme koşulları altındaki davranışlarını hesaplayabilir, optimizasyonunu yapabilir ve ürününüz üretilmeden önce kritik durumları görebilirsiniz. Ansys modüllerinin hepsi Ansys Workbench platformunda çalışmaktadır ve aynı zamanda Ansys yazılımı Solidworks, Unigraphics, Autodesk Inventor gibi kullandığınız CADprogramları ile entegre çalışmakta ve CAD yazılımlarındaki parametreleri kullanabilmektedir. Böylece optimizasyon için tekrar modelleme işlemini ortadan kaldırabilirsiniz.

ANSYS modülleri nelerdir?

STRUCTURAL MECHANICS : Ansys structural mechanics lineer çözüm yeteneklerinin yanında nonlineer yapısal çözüm yeteneklerinide sağlar tasarımını yaptığınız ürününüzün mukavemet, yorulma analizlerini yapabilirisiniz.

ANSYS MULTIPHYSICS : Yapısal, ısı analizi, akış, akustic ve electromanyetik simülasyon özelliklerini içmektedir. Aynı zamanda akış-yapı etkilmeşimli problemlerinizi çözebilirsiniz.

Fluid Dynamics ( Akışkanlar Dinamiği ) : Hesaplamalı akışkanlar dinamiği problemlerini çözebilmeniz için Fluent, CFX ve bunların yanında sonuçların görüntülenmesi için CFD-Post modüllerini içerir.

EXPLICIT DYNAMICS : Metal şekillendirme, Çarpışma, patlama, şok ve düşme testleri gibi yüksek deformasyon gerektiren senaryoların analizlerini yapabileceğiniz explicit modülüdür. Explicit Dyanmics Ürünleri : Autodyn, Lsdyna

Whatsapp Sipariş